KONST / Litografier / Färglitografier 3182536
*
nr 318 2536
Oscar Reutersvärd
(1915-2002), Sverige
Färglitografier , 2st, Oscar Reutersvärd, 39x40
Oscar Reutersvärd, född 1915 i Stockholm, död 2002 i Lund, svensk målare, tecknare och skulptör.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 juni 2004
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/6 08:28:08
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Oscar Reutersvärd
Oscar Reutersvärd, född 1915 i Stockholm, död 2002 i Lund, svensk målare, tecknare och skulptör.
Läs mer om Oscar Reutersvärd
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografier litografier oscar reutersvärd svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6039 Färglitografier
2 st, Örjan Wikström (f. 1948), Sverige. Signerade..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:16
-
6320 Färglitografier
9 st, Astri Bergman-Taube+ 2 st Evert Taube. Färgl..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:06
*
Oscar Reutersvärd
Oscar Reutersvärd, född 1915 i Stockholm, död 2002 i Lund, svensk målare, tecknare och skulptör.
Läs mer om Oscar Reutersvärd
nr 318 2536
Oscar Reutersvärd
(1915-2002), Sverige
Färglitografier , 2st, Oscar Reutersvärd, 39x40
Oscar Reutersvärd, född 1915 i Stockholm, död 2002 i Lund, svensk målare, tecknare och skulptör.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 600 kr |
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 14 juni 2004 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 14/6 08:28:08 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Oscar Reutersvärd
Oscar Reutersvärd, född 1915 i Stockholm, död 2002 i Lund, svensk mÃ¥lare, tecknare och skulptör.Läs mer om Oscar Reutersvärd
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografier litografier oscar reutersvärd svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6039 Färglitografier
2 st, Örjan Wikström (f. 1948), Sverige. Signerade..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:16 -
6320 Färglitografier
9 st, Astri Bergman-Taube+ 2 st Evert Taube. Färgl..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:06



